کوتاه کننده لینک

کوتاه کردن لینک یک تکنیک در شبکه جهانی وب است که در آن یک وبسایت مانند lb2 بطور قابل ملاحظه ای لینک های طولانی شما را کوتاه تر میکند جالب است بدانید این لینک ها با وجود کوتاه شدن هنوز مستقیم به صفحه مورد نظر هدایت میشوند.

نوشته شده توسط نویسنده سایت در تاریخ ۱۳۹۸/۰۷/۱۴

کوتاه کردن لینک یک تکنیک در شبکه جهانی وب است که در آن یک وبسایت مانند lb2 بطور قابل ملاحظه ای لینک های طولانی شما را کوتاه تر میکند جالب است بدانید این لینک ها با وجود کوتاه شدن هنوز مستقیم به صفحه مورد نظر هدایت میشوند.

به عنوان مثال

  • URL "https://example.com/assets/categ_B/subcateg_C/Foo/"

را می توان در

  • "https://lb2.ir/Foo" 

کوتاه کرد.

اغلب نام دامنه تغییر مسیر کرده کوتاهتر از نام اصلی است و با اختصاصی سازی میتواند هم نام لینک هم باشد. یک لینک کوتاه شده ممکن است برای پیام رسان هایی باشد که تعداد کاراکترهای موجود در یک پیام را محدود می کند یا (برای مثال SMS) ، برای کاهش میزان تایپ و همچنین کم کردن هزینه ارسالی پیام کوتاه کاربرد فراوان دارد

سایر کاربرد های کوتاه سازی URL برای "زیباسازی" پیوند ، پیگیری کلیک ها یا پنهان کردن آدرس اصلی است. اگرچه مبنای آدرس کوتاه شده ممکن است به دلایل مشاغل قانونی یا شخصی باشد. 

توجه : برخی از ارائه دهندگان خدمات کوتاه کردن لینک به دلیل استفاده از خدمات تغییر مسیر توسط سایتهایی که سعی در دور زدن لیست های سیاه دارند ، سرویس خود را در لیست های اسپم پیدا کرده اند توجه داشته باشید که سایتی که در آن لینک خود را کوتاه میکنید در اسپم دایرکتوری ها نباشد.

اهداف

دلایل استفاده از کوتاه کننده لینک

دلایل مختلفی برای استفاده از کوتاه کردن لینک وجود دارد. غالباً پیوندهای منظم و غیر منظم ممکن است از نظر زیبایی شناختی ناخوشایند باشند. بسیاری از توسعه دهندگان وب ویژگی های توصیفی را در لینک منتقل می کنند تا سلسله مراتب داده ها ، ساختارهای فرمان ، مسیرهای معامله یا اطلاعات را نشان دهند. این می تواند منجر به لینک هایی شود که صدها کاراکتر طولانی دارند و شامل الگوهای شخصیتی پیچیده ای هستند. چنین لینک هایی برای حفظ کردن ، تایپ کردن یا توزیع دشوار است. در نتیجه ، لینک های طولانی برای اطمینان باید کپی شوند. بنابراین ، لینک های کوتاه ممکن است مناسب تر برای وب سایت ها یا انتشارات (به عنوان مثال یک مجله چاپی یا یک کتاب) باشد ، در حالت دوم ، اغلب نیاز است که رشته های بسیار طولانی به چند خط شکسته شوند (مانند برخی از نرم افزارهای پست الکترونیکی یا اینترنت. انجمن ها) پس بهتر است لینک های بلند کوتاه شوند

کوتاه کننده لینک در توییتر

در توییتر و برخی از سرویس های پیام رسان ،در تعداد کاراکترهایی که یک پیام می توانند حمل کنند محدودیت وجود دارد - اما ، اکنون توییتر با استفاده از سرویس لینک کوتاه خود ، t.co ، بطور خودکار پیوندها را کوتاه می کند ، بنابراین نیازی به استفاده جداگانه از دیگر کوتاه کننده های لینک نیست

 باید بدانید که لینک های کدگذاری شده در بارکد های دو بعدی مانند کد QR به منظور بهبود قابلیت در چاپ ، امکان چاپ با چگالی کمتر را دارند.

ثبت لینک کوتاه

وب سایت ما لینک های کوتاه ایجاد می کند تا پیوندها را از طریق پیام رسانی فوری آسان تر کرده و ارسال آنها از طریق پیام کوتاه ارزان تر شود. این کار به صورت آنلاین و در سرویس کوتاه کننده لینک بدوانجام می شود.

   وب سایت کوتاه کننده لینک